Газменд беше дел од кабинетот на градоначаликот на Кичево, во петокот го славел 27-миот роденден со вереницата во Истанбул

27 годишниот Газменд Укали од Кичево и неговата вереница 23 годишната Албина Белули од Тетово се едни од лицата што утрово загинаа во несреќата што се случи кога автобус се запали на автопатот „Струма“ во Бугарија и животот го загубија 46 лица.

Газменд беше дел од кабинетот на градоначаликот на Кичево, Фатмир Дехари, а во петокот го славел својот 27-ми роденден со својата вереница во Истанбул.

Информацијата за смртта на Газменд во телефонски разговор за Телма ја потврди и градоначалникот Дехари, кој изрази длабоко жалење за оваа голема трагедија.

Укали беше член и на Советот на млади на Општина Кичево во 2015 година.

извор: Telma.com.mk

Total
1
Shares

USJE
Поврзани објави