Две лица се тешко повредени во несреќа што се случила кај Велес

Две лица се со тешки телесни повреди откако вчера доживеале сообраќајна несреќа на патот Башино Село – Отовица кон езеро „Младост“, информира за МИА д-р Василка Пановска Попстефанова од службата за итна медицинска помош при ЈЗУ Здравствен Дом.

„Едното лице е со повреди на двата долни екстремитети и еден горен, а другата со повреди на десен и лев долен екстремитет“, информира д-р.Пановска Попстефанова.

Од страна на два тима од итната медицинска помош, пациентите се згрижени на лице место и поради сериозност на повредите, итно се однесени на хирушкиот одел при велешката болница, за понатамошно лекување.

На лице место увид на несреќата, направила екипа на СВР Велес.

Р.Д.

Total
15
Shares

USJE
Поврзани објави