ФФМ се премисли: Со стариот дрес на ЕВРО 2021!

Фудбалската федерација на Македонија по реакцијата на јавноста и бројните несогласувања со новиот дрес изработен за ЕВРО 2021 се одлучи македонската репрезентација на престојното Европско првенство да настапува во досегашните дресови промовирани во 2016 година со апликацијата на македонското знаме на предната страна.

„Фудбалот се игра за фановите“ – напиша претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини на официјалниот фејсбук профил, алудирајќи дека едноставно федерацијата сака да го испочитува мислењето на комплетната јавност.

Total
0
Shares
Поврзани објави