Експлозија на брод во Истамбул

Најмалку пет работници се повредени во експлозија на брод во бродоградилиштето Тузла во Истанбул.

Се сомнева дека дошло до експлозија на гас. На терен се голем број пожарникари и медицински екипи.

Според неофицијални информации, по еден од работниците кој бил на бродот се уште се трага.

Total
1
Shares
Поврзани објави