Заев поднесува оставка од лидер на СДСМ

Премиерот Зоран Заев  утре за време на одржувањето на седниците на Централниот и Извршен одбор на СДСМ ќе поднесе оставка која треба да биде констатирана. Истовремено ќе почне и постапката за избор на нов партиски лидер. Неговиот наследник се уште не е познат, а официјални кандидати се уште не се објавени.

Засега од опозициската ВМРО-ДПМНЕ не ја коментираат оставката на Заев, бидејќи како што велат од таму, премиерот честопати ги менувал своите изјави.

Total
1
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Студентка стана пратеник

На псоледните парламентарни избори пратенички мандат издејствува и една студентка. Се вика Артина Ќазими и беше кандидирана во…