Ламбе Алабаковски осуден на условна казна од шест месеци за палењето на „Ванчо Михалјов“

Пејачот Ламбе Алабаковски е осуден на условна казна од шест месеци за потпалувањето на културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола.

Алабаковски по подметнувањето на пожарот беше притворен, но по неколку дена беше пуштен во домашен притвор, а подоцна му беше овозможено да се брани од слобода.

Total
1
Shares
Поврзани објави