Нема продолжување на учебната година

Како што се наведува во владиното соопштение, Владата донела Одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во средните училишта и со неа е утврдено дека бројот на наставните денови во тековната учебна година во средните училишта изнесува 146 наставни денови, односно дека нема продолжување на учебната година

Владата на денешната седница донесе одлука дека нема да има продолжување на оваа учебна година, прашање што се отвори по речиси тринеделниот штрајк на вработените во основните и средните училишта.

Како што се наведува во владиното соопштение, Владата донела Одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во средните училишта и со неа е утврдено дека бројот на наставните денови во тековната учебна година во средните училишта изнесува 146 наставни денови, односно дека нема продолжување на учебната година.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина планинар на Кораб

Денеска, Региналниот центар за управување со кризи РЦУК Тетово, извести дека утрово од Полициска станица Стрезимир биле известени…