Почина Марина Туцаковиќ

Марина Туцакович ја изгуби битката со тешката болест во 67 година од животот. Најпознатиот текстописец последните денови ги помина во болница , каде беше примена откако во вторникот и се слошило. Во болницата и бил направен тест и била позитивна на корона вирусот. Веднаш била ставена на респиратор.

Почетокот на 2018 година нејзе и беше дијагностициран малигнен тумор на дојка. Беше оперирана но болеста брзо се врати и прошири.

Таа пишуваше текстови за поп и турбо фолк зведите. Пишуваше за Оливер Мандиќ, Цеца , Јелена Крлеуша, Лепа Брена , Здравко Чолиќ, Тоше Проевски и многу други.

Нејзиниот живот ја следеа многу турбуленции. Најголемата трагедија ја доживеа кога почина нејзниот син Милош.

Total
2
Shares
Поврзани објави