Сообраќајна незгода на автопатот Белград – Ниш, девет лица повредени

Девет лица, од кои четири деца (на возраст од 4, 14 и 15 години) се повредени во тешка сообраќајна незгода која се случила утринава околу 5 часот на автопатот Белград – Ниш.

Возрасните лица се со тешки телесни повреди и моментално стабилни витални параметри, додека еден маж е интубиран и има повреди опасни по живот, велат од УКЦ Ниш.

Несреќата се случила на околу десетина километри од Ниш, кога патнички автомобил од марката БМВ со швајцарска регистрација, управуван од 21-годишник, се судрил со комбе управувано од турски државјанин.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Активистката Љатифе Шиковска и директорот на затвор Идризово Боби Мојсоски влегуваат во Парламент – целосен список на пратениците на СДСМ

По објавувањето на конечните неофицијални резултати од предвремените парламентарни избори што се одржаа на 15 јули, течат роковите…