Температури и до 21 степен

Наутро ќе има услови за појава на мaгла понекаде во котлините, додека преку ден ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност, информираат од УХМР за денешната временска прогноза. Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21 степени.

Total
0
Shares
Поврзани објави