ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ КАВАДАРЦИ – РОСОМАН фото

Тешка сообраќајка се случи утрото на патот Кавадарци-Росоман.

ТППЕ Кавадарци излезе на терен со 8 пожарникари, 2 возила за техничка интервенција и 1 амбулантно возило.

Три лица се повредени, од кои едно потешко. Двете лица се помлади на околу 23 години, едното повозрасно

Total
0
Shares
Поврзани објави