Три години затвор за момчето кој ја прегази девојката кај Сити Мол

Момчето кој ја прегази кај Сити Мол Викторија Николова која почина од ударот е виновен и осуден на три години затвор и доби забрана за управување моторно возило.

Јордан Георгиев е виновен затоа што на 20 јануари , не се придржувал кон прописите со поголема брзина од дозволенета брзина , на обележан пешачки обележан премин удрил во пешакот Викторија Николова , отфрлил на 28 метри и удрил во Леоднид Даов кој здоби повреди. Николова од тешките повреди почина.

Пресудата е донесена и врз база на признание на вина.

Total
6
Shares
Поврзани објави