Штерјо Наков пронајден во близина на село Орешани

Неколку часа откако беше прогласен за исчезнат познатиот македонски бизнисмен Штерјо Наков синоќа беше пронајден од полицијата.

Според полициски извори тој бил пронајден во скопското село Орешани.

Семејството соопштило дека тој бил со нарушена здравствена состојба, но надвор од животна опасност.

Пред девет години Штерјо Наков се повлече од позицијата генерален менаџер на „Фершпед“.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

МВР повторно најде стотици КГ марихуана во фирмата Медицал 420 во Битола – владата лани ѝ ја одзеде лиценцата на седница на која поради судир на интереси не гласаше Заев

Пронајдена е марихуана во вредност од 800 илјади евра во објект на фабрика за производство на марихуана на…