Ја шверцувала ќерка си во багажник (фото)

Царински службеници на граничниот премин Меџитлија спречија обид за нелегално пренесување на непријавено лице во државава, откако мајка од Јужноафриканска Република се обидела да ја пренесе својата ќерка во багажник на изнајмено возило со македонски регистарски таблички.

За случајот е известена полициската станица на ГП Меџитлија и случајот е предаден во нивна надлежност за натамошно постапување

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина Марина Туцаковиќ

Марина Туцакович ја изгуби битката со тешката болест во 67 година од животот. Најпознатиот текстописец последните денови ги…