Две годишно дете почина од сепса

На клиниката за детски болести, почина 2-годишно дете.

Иако првичните неофицијални информации говореа дека детето е шеста жртва на грипот, неофицијално причината за смртта е друго заболување.

Од извори од Детската клиника, дознаваме дека детето починало од сепса.

Директорката на клиниката, Катерина Ставриќ, го потвдри случајот.

Total
0
Shares
Поврзани објави