Евакуирани учениците и наставниците од уметничко!

Средното уметничко училиште „Лазар Личеновски“ во Скопје е евакуирано изутринава.

Учениците и наставниците се изведени надвор од објектот, а на паркингот се пристигнати екипи на полицијата, кои не дозволуваат пристап до училишната зграда.

Засега нема официјални информации кои се причините за евакуацијата.

Total
0
Shares
Поврзани објави