ФОТО : Пожарникари спасија дете со приклештени нозе во собраќајка

Мартин Божиновски,Новак Ѓукиќ и Димче Цветков се пожарникарите кои спасија 10 годишно дете по сообраќајна несреќа на влезот кај аеродромот Петровец. Во несреќата на детето му биле приклештени нозете во целосно уништеното возило. Почитувајќи ги сите стандарди на професијата го ослободиле заробеното дете и истото со возило на брза помош веднаш било транспортираno до најблиската болница. Пожарникарите успеале во разговор со детето кое било многу смирено да му помогнат да го извлечат и спасат.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Доктор Јота оставен од државата откако беше прегазен: Неподвижен бев пет месеци, во Љубљана проодев за два дена, сам платив 12.000 евра

Професорот на Медицински факултет и дигестивен хирург доктор Ѓорги Јота за „Слободен печат“ раскажува со какви проблеми се…