ФОТО: Прегазени три малолетнички во Чаир, едната во тешка состојба

Во скопската населба Чаир таксист прегази три малолетни девојчиња, од кои едното е во тешка состојба.

фото alsat-m.mk

Во полиција несреќата е пријавена во 10:58 часот.

Според пријавата на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“, автомобил „Пасат“ удрил во три малолетни девојчиња, кои по несреќата се пренесени во Клинички центар.

фото : Alsat-m.mk

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Нападнати тројца новинари

Поголема група од околу 7-8 луѓе, синоќа ги нападнале новинарите Љупчо Цветановски, Дејан Андоновиќ и Петар Серафимовски од Македонско…