ФОТО: Семкарот наместен , бината подготвена сообраќајот пред Влада затворен

Во пресрет на минтингот на партијата ВМРО-ДМПНЕ, сообраќајот пред Влада на Република Македонија е затворен. Полцијата ги блокира сите приоди, а дополнително полициско обезбедување се очекува да пристигне пред почетокот на митингот закажан за 20 часот вечерва. Бината со мотото Македонија ќе победи веќе е монтирана. Прв кој освен организаторите се намести на семафорот пред Влада од правец на мостот Гоце Делчев е семкарот кој со количка полна семки и сончоглед и пуканки исто така се подготвува за вечерниот митинг.

Total
0
Shares
Поврзани објави