Фото – Тарчуловски дојде прв на распит во Кривичен, стигна и Мукоски

Денеска во Кривичниот суд почнува рапитотна 6 те пратеници кои се осомничени за учетсво во крвавиот четврток. Откако Собраниетоо им го симна имунитетот , судијата од претходна постапака денеска ќе изврши распит оти кога беа приведени минатата недела тие се повикаа на имунитет. За сите судијата побара симување имунитет поради определување мерка пртвор која ја бара обвинителството. Прв во Кривичен придружуван од адвокат дојде пратеникот Јохан Тарчуловски.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Лиле Стефанова: Јордан Камчев и Цветан Панделески се обидоа да извршат влијание врз предистрагата користејќи го моето познанство со господинот Ванчо Чифлиганец

По втората снимка за случајот Рекет со соопштенија се огласија Лиле Стефанова и Катица Јанева. Во продолжение соопштението…