ФОТО : Таван падна врз пациенти во прилепската болница

Денеска околу 15 часот во прилепската болница се сруши таван во одделението за хирургија. Во собата имало пациенти , а срушените плочи освен што предизвикале страв не повредиле никого. Дежурните во болницата веднаш ги евакуирале пациентите од собата, некои се пуштени и дома.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Падна Дураку

https://www.facebook.com/Almakos1/videos/354247085329197/ Садула Дураку, министерот за екологија денеска на прошетка по повод прославата на Денот на албанската азбука се…
Повеќе

ИСЧЕЗНАТ !

Исчезнато е  Горан Атанасовски од Скопје. Истиот има 35 години. Последнни информации кои ги има семејството е дека…