ФОТО вест: Казна и одземени неколку букети цвеќе

Карши Сити Мол во Скопје, женичкава на улица продава цвеќе. Застанува полиција, и пишува казна и на крај и го одзема цвеќето.
Тоа е све што треба да знаете за оваа држава во која ако крадеш милиони си најдобар другар на власта, а ако продаваш цвеќенце на улица си Државен Непријател бр1.
Лепчето сте и го зеле.

 

Поракава осамна попладнево на социјалните мржи. Револтиран скопјанец ја објави целата приказна за жената која продавала неколку букети цвеќиња за утрешниот празник од кои сигурно немало да заработи толку колку колку што и е сега казната.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина планинар на Кораб

Денеска, Региналниот центар за управување со кризи РЦУК Тетово, извести дека утрово од Полициска станица Стрезимир биле известени…