Kосовец ја убил својата девојка пред очите на нивното дете

Во Франција, Албанец од Косово, идентификуван како Лиридон Б. ја убил својата девојка пред очите на нивното дете.

Локалните медиуми пишуваат дека 23-годишниот Албанец од Косово пукал во неговата партнерка Стефани пет пати пред нивната ќерка која имала само четири години. Набрзо потоа избегал.  

Лиридон извршил над 20 кривични дела поврзани со насилство и трговија на дрога. Тој е пуштен од затвор на 12-ти мај и заминал во домашен притвор со носење на електронска алка. Неколку часа откако ја убил својата партнерка, Лиридон е уапсен. 

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Што соопшти Ахмети

Дуи го менува правецот , откако се избори за правадата на албанците сега ќе се бори за економија,…