Момче прободено со нож на концертот на Раста во Охрид

Седумнаесет годишно момче од Скопје е било прободено со нож во Охрид, за време на концертот на Раста, Маја Беровиќ и Таско. Настанот се случил во СРЦ Билјанини извори, во 1.30 часот на 31-ви јули.

-Додека се одржувал концертот, внатре во стадионот присутните го забележале повреденото момче, по што истото било префрлено во Општа болница Охрид.
Станува збор за малолетно лице, момче на возраст од 17 години од Скопје. Повредата е од остар предмет, односно нож. Се превземаат мерки за расветлување на случајот – изјави за ,,Фокус” Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Избоденото момче е подоцна хоспитализирано на скопската клиника за торакална хирургија.

извор: fokus.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Обвинение за браќа од Битола: Убедувале деца до 14 години да им праќаат интимни клипови, пронајдени над 8.000 содржини детска порнографија

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51…