Најнова вест: Ја убил сопругата , пукал во таксист и побегнал , тетовско Речица блокирано

Локалните медиуми известуват дека вечерва во селото Речица, Тетово, се случило убиство. Мотивите и извршителот се уште се непознати, но се сомнева дека семејна кавга е причината за убиството.
Неофицијално се случило убиство и обид за убиство. Средовечен човек вечерва ја убил својата сопруга во куќата на нејзиниот татко, а потоа излегол и пукал во таксист со намера да го убие. Таксистот е повреден и е префрлен во болница. Жената е убиена со два куршуми, а убиецот е во бегство и се уште е вооружен.
Полицијата излезе на теренот и работи на расчистување на случајот, додека сообраќајот во овој дел е забранет. Се очекува официјална информација од тетовскта полиција.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Обвинение за браќа од Битола: Убедувале деца до 14 години да им праќаат интимни клипови, пронајдени над 8.000 содржини детска порнографија

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51…