Настап на Владо Георгиев во Скопје без маски и дистанца

Без дистанца и маски, синоќа во угостителскиот објект „Мош“ во Скопје се одржа настап на српскиот пејач Владо Георгиев.

Директорот на Пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски, во изјава за А1он вели дека минатата недела против истиот локал била поднесена кривична пријава.

Локалот сепак не е заторен заради нешпчитување на мерките за заштита од корона вирусот, туку поради пречекорување на работното време.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави