Обид за киднапирање на ќерка на пратеник од СДСМ

Телевизија „Сител“ утрово пренесува дека непознати лица се обиделе да грабнат седумгодишна ќерка на пратеник од СДСМ. Настанот според извори на Сител е пријавен во полиција.

Настанот се случил во средата во 11:45 во Кочани кога детето се враќало од училиште и возило со странски регистарски таблички ја пресретнало и од автомобилот излегле непознати лица со локален дијалект кои побарале од него да влезе внатре.

Но во тој момент на местото се затекнал дедото на малолетното девојче по што сомнителните лица се откажале од намерата и побегнале.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Уапсен Митко Чавков

Рано утрово, по налог на јавен обвинител, уапсен е Митко Чавков, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност…
Повеќе

Адвокатот Рауфи: Некои членови на Кумановската група можат да бидат ослободени по еден месец -Јанева вели нема бомби за случајот

Адвокатот Насер Рауфи, кој ги бранеше некои од членовите на кумановската група, во интервју за Лајм.Тв ги објаснува своите очекувања…