Од следната недела утринските температури под нула

Метеоролозите предвидуваат драстично поладно време. Од следата недела, посебно од вторник и среда утринските температури ќе се спуштат до -1 степен.

Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во западните планински подрачја ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Утре исто така ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, со слаб до умерен ветер од северен правец.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Уапсен Митко Чавков

Рано утрово, по налог на јавен обвинител, уапсен е Митко Чавков, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност…