Русковска со полна чанта документи за Јанева

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во Советот на јавни обвинители каде денеска треба да се одлучува дали ќе почне постапката за разрешување на Катица Јанева.

Според информации на НОВА Русковска е во Советот на јавни обвинители да ги достави списите кои го побара Советот за случајот „Рекет“, односно конкрентно досието за Јанева. Русковска на седницата ќе ги образложи причините за притворот на Јанева.

извор: novatv.mk

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави