Се намалува полицискиот час – се зголемува работното време на кафулињата – ќе важи од среда

Денеска на состанок на Централниот кризен штаб е предложено полицискиот час од среда да почнува во 23 часот, а кафулињата да работат до 22:30 часот.

И понатаму дозволено ќе може да работат само надворешните делови на угостителските објекти. Оваа одлука треба да биде усвоена на утрешната владина седница.

Ваквиот предлог доаѓа откако во изминатите денови бројките на новозаразени лица со коронавирус бележат намалување.

Total
0
Shares
Поврзани објави