Тепачка на телевизиска дебата за избори

Телевизиска дебата за изборите во Јужна Африка се претвори во хаотично насилство кога ривалските групи почнале да фрлаат столчиња еден на друг.
Поддржувачите на земјоделаката партија и борците за економска слобода (ЕФФ) се нафрлија  еден на друг. Локалнит емедиуми се уште истражуваат што точно ја предизвикало огромна тепачка.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Горивата пак поефтинуваат

Ново големо намалување на малопродажните цени на горивото, во просек за 9,18 проценти, изврши денеска Регулаторна комисија за…