Убиен поранешен светски првак во кик – бокс

Во пукање кое се случило вчера во Зеница убиен е Џемал Махмич (33) некогашен европски првак во кик бокс. Ова е втор пат да пукаат во него. Овој пат тој е убиен во буракџилница и неофицијално починал н асамото место. Женет е и татко на едно дете а сопругата е бремена со второто.

Овој пат кик боксерот е убиен со рафална стрелба ,а осомничен за убиството по кого полицијата трага е 21 годишниот Антон П.

Убиенот е првак на Босна на Балкан и на Европа и вицепрвак во светот во кик- бокс.

Кон крајот на 2011 задобил тешка повреда на главата со скршени коски на лице и прострелна рана на надколеницата во тепачка и пукање во Зеница. Тогаш успеа да се опорави.

Беше осуден за пукање во центарот на градот кога настрада минувач младо момче кое чекало автобус, за што кик- боксерот тврдеше дека тој не е виновен туку дека се муе наместено.

Total
0
Shares
Поврзани објави