Убиецот на семејството во Дебар е постарата ќерка?

Порталот на Албански јазик, Журнал.мк, ексклузивно, дознава дека семејството убиено во Дебар е ликвидирано од поголемата ќерка.Zhurnal.mk наведува дека убиеното семејство во градот Дебар имале уште една ќерка која е постара и живеела во Италија. Девојката со иницијали Б.П првично го извршила грозоморното убисто во Дебар, а потоа отпатувала во Италија за да се врати дома по веста дека нејзиното семејство е убиено.
Новинската агенција неофицијално дознава дека таа е помогната од две други лица во овој грозен чин, еден од градот Гостивар, а другиот од Дебар, во моментов во притвор заедно со убиецот, сите овие информации се темелат на извори во полициските истраги.

извор: zhurnal.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави