Укината пресудата за “Монструм”

Врховниот суд пред малку соопшти дека пресудата за убиството кај Смилковско езеро е укината и предметот се враќа на повторно одлучување. Од судот соопштија дека наскоро ќе бидат објавени и детали за одлуката.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Зоја Бузалковска од ФДУ ја повика министерката Дескоска да каже што ќе направи за да ги отстрани неправилностите во изборите за ректор на УКИМ

На изборите за ректор на УКИМ што се одржаа вчера според податоците од Универзитетската изборна комисија од седумте кандидати најмногу поени освоил актуелниот ректор Никола Јанкуловски. Неколку дена пред изборите тројца од седумте кандидати се повлекоа, а Научно-наставниот и уметнички совет на ФДУ одлучи да не гласа на изборите