Вечера летно сметање на времето , часовниците еден час нанапред

Ноќеска завршува зимското сметање на времето и почнува летното сметање на времето.Стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час нанапред, односно 2 часот ќе се смета за 3.

Летното сметање на времето во 2019 година завршува на 27 октомври во 3 часот со поместување на часовникот за еден час наназад, па 3 часот ќе се смета за 2 часот.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина актерката Неда Арнериќ

Познатата српска актерка Неда Арнериќ почина на 67-годишна возраст, објави Телеграф.рс. Таа била пронајдена мртва во нејзиниот стан,…