(ВИДЕО) Германија: Тајно снимено мачење на мајмуни, мачки и кучиња на кои се тестираат отрови

На интернет се појавија снимки од сурово мачење на мајмуни во Германија.

Како што пренесува хрватски „Индекс“, снимените мајмуни се користат за тестирање отрови во лабораториите во Миененбател во северна Германија.

На снимката се гледа како мајмуните се тестирани во ужасни услови – врзани со метални алки и држени во мали кафези, врескајќи од болка.

Total
0
Shares
Поврзани објави