(Земјотрес Албанија) Дедо извлечен жив од под урнатите, умрел кога дознал дека внукот не е спасен

Во местото Тумани загина дете (10) во страшниот земјотрес што ја погоди Албанија.

Еден Албанец раскажа за редакцијата на албанскиот портал „Јок Албаниа“ дека постар маж е извлечен од урнатините на напуштен хотел во Драч, а кога дознал дека внукот се уште е затрупан- починал на самото место.

Тој додаде дека детето, кое се вика Клајс, се уште е под урнатините и нема знаци дека е живо.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Со две дози „Синофарм“ поминав пет тешки дена, ме спаси медот на Атиџе, молитвите.., како пејачката Ребека го прележа Ковид -19

Пејачката Ребека  вакцинирана со две дози „Синофарм“ го прележа ковид-19. Таа во подолга објава на социјалните мрежи објасни…