Земјотрес регистриран во Македонија

Во 03 часот и 52 минути во земјава регистриран е земјотрас со јачина од 3.1 степен по рихтер.

Епицентарот, според впричните информации е кај Мавровко езеро.

Total
0
Shares
Поврзани објави