Голема полициска акција во Арачиново, Нерези, Радуша – се апсат нарко дилери, запленета е и дрога

Во голема полициска акција која почнала утрово и се уште трае на повеќе локации во скопско, меѓу кои, Арачиново, Нерези, Радуша и други, запленет е коакин и марихуана, а се апсат и нарко дилери организирани во криминални групи.

Од МВР потврдија дека во тек е акција, а детали најавуваат по завршувањето.

Total
10
Shares
Поврзани објави