Две лица загинаа – се превртеле со трактор во струмичко

Две лица загинаа кога со трактор излетале од локалниот пат од с. Трибичино кон с. Едрениково, Струмичко, на местото наречено Бресто.

Од добиените повреди на местото на несреќата починал З.С., а повреди добил К. К. (74) од с. Владевци, кој бил пренесен во Медицинскиот центар во Струмица, каде што подоцна им подлегнал на повредите.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Total
1
Shares
Поврзани објави