Двајца каснати од кучиња

На 14.11.2019 во Полициското одделение Ропотово, Е.Е.(46) од с.Дебреште пријавил дека во с.Дебреште бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

На 14.11.2019 во 17.30 часот во СВР Скопје, К.Т.(45) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека на 13.11.2019 околу 15.30 часот на ул.„Благоја Стефковски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

мвр билтен

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Шура уби зет во Тафталиџе

Откако КУРИР објави за инцидентот кој вечерва се случил во скопско Тафталиџе, информацијата ја потврдија и од МВР.…