Загина 25-годишно момче во сообраќајка кај Штип

Во тешка сообраќајна несреќа синоќа околу 21 часот, во судир на две возила меѓу штипските села Таринци и Нов Караорман, загина 25-годишник од селото Карбинци.

Загинатото момче (К.Т.) управувало со автомобил „Ауди А5“ , кога се судрило со патничко возило „Хјундаи Аксент” со штипски регистарски таблици управувано од 43-годишниот  Д.М. од Стар Караорман. Еден повреден со иницијали Д.М, е пренесен со штипската болница, соопшшти СВР Штип.

Total
0
Shares
Поврзани објави