ФОТО: Каролина Гочева жртва на сајбер злоупотреба

Нашата пејачка Каролина Гочева неодамна на социјалните мрежи објави фотографија на која позира во празничен амбиент наздравувајќи за остварените соништа и нови надежи.

Нејзина фотографија завршила во рацете на измамници кои ја искористиле истата и тоа без дозвола на пејачката, за маркетинг цели.

Засега не е познато кој ја искористил личната фотографија на пејачката која се најде на лажен фејсбук-профил, со цел да заработи пари преку „наградна игра“.

„Лажен профил и лажна наградна игра!“, напиша Каролина во описот на фотографијата што ја сподели на инстаграм-стори, обелоденувајќи дека е жртва на сајбер злоупотреба.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Со две дози „Синофарм“ поминав пет тешки дена, ме спаси медот на Атиџе, молитвите.., како пејачката Ребека го прележа Ковид -19

Пејачката Ребека  вакцинирана со две дози „Синофарм“ го прележа ковид-19. Таа во подолга објава на социјалните мрежи објасни…