Штекли на Инстаграм ги покажа раните од куршумите, па напиша: Бог ги сака храбрите

Скопјанецот Раде Трајковски – Штекли кој пред помалку од еден месец беше мета на напад во трговскиот центар „Ист Гејт Мол“ во Скопје на својот Инстаграм профил објави стори со раните кои ги добил од куршумите. Тој објави една од петте прострелни рани со кои се здобил,па во продолжение напиша:

„Благословен сум“, „Една од петте“ и „Бог ги сака храбрите“.

Ова беше втор обид за елиминација на Трајковски, а МВР засега се уште официјално нема осомничени, ниту уапсени за двата случаи.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Спасовски: МВР уште во 2012-та поднесе кривична против тогашниот директор на Онкологија, Обвинителството до денес нема ништо преземено

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска пред пратениците рече дека МВР ја следи работата на Онкологија уште…