АЛАРМАНТНО: Стража блокирана од камиони и автобуси, зимска служба нема

Поради врнежите од снег комлетно е блокиран патот Кичево – Стража. Сообраќајот е целосно блокиран поради големиот број на патнички возила но и тешки товарни возила. Екипи на Македонија Пат нема.

Total
0
Shares
Поврзани објави