Admin

1135 posts
Повеќе

Вработените во МВР кои беа во возилото со дрога се вратиле во Скопје, за случајот ќе постапува и обвинителството

Од МВР велат дека и албанското обвинителство потврдило дека нивните вработени немаат никаква поврзаност со дрогата за која се тврди…
Повеќе

Неверојатна приказна на мистериозната жена пронајдена на Крк: По 10 дена откриен нејзиниот идентитет

Останала без ништо, по славата станала бездомник и завршила во американски здруженија кои се занимаваат со рехабилитација на…
Повеќе

Сеад Кочан бара помилување

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој одлежа нешто над две години од затворската казна од четири години и осум…