Чавков излезе од притвор, го пречека ќерката, Лазаров ја чека одлуката на Апелација

Попладнево од истражниот затвор Шутка излезе Митко чавков кому судот му дозволи да се брани од слобода со гаранција од 600 000 ерва. Пред затворот го пречека неговата ќерка. Чавков затворот го напупти со две големи најлон кеси. Поранешниот министер за внатрешни работи директор на БЈБ е обвинет за тероризам за настаните од 27 април лани во Собранието. Неговите колеги исти така поднесоа гаранции од кои за Душко Лазаров кривичниот суд ја прифати . Останува Апелација доколу има жалба од некоја од странките да одлучува.

Total
0
Shares
Поврзани објави