Две години затвор за Никола Груевски за Тенк

Две години затвор за Никола Груевски, изрече судијата Добрила Кацарска за случајот Тенк. На изрекувањето не присуствуваше Груевски , а од притвор беше спроведен Ѓоко Поповски кој вчера беше осуден на 9 години затвор за злоупотреба на службената положба при набавка на возила за МВР. За него судот изрече 6 и пол
Груевски е осуден за злоупотреби при набавка на луксузен мерцедес за потребите на Владата. Во постапката беше обвинета и Гордана Јанкуловска за која постапката е одвоена поради тешка бременост.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Заев во судница за “Монструм”: Можно е да сум рекол дека јавно ќе ги објавам материјалите, а после тоа не се случило…се предадов на СЈО

Зоран Заев денеска во судница даде исказ за случајот Монструм. Според неговото кажување имало транскрипти од раговори во…