ФОТО : Њујорк затрупан со снег , кај нас провеја на Шапка

Од вчера огромни врнежи од снег зафатија дел од Америка. Градот Њујорк е затрупан со снег. Додека во овој дел од Америка температурите се минусни Калифорнија се уште гаси пожари. На кометарите на водечките весници луѓето сочувствуваат со трагедијата во Калифорнија и пишуваат малку снегот и студот да замине кон Калифорнија да му помогне на тамошните американци.

Кај нас времето е сончево со ниски утрински температури но од попладне, како и за време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, претежно во јужните и западните делови од земјава. Врнежите ќе бидат со слаб, на места умерен интензитет и на планините ќе се формира помала снежна покривка.

Photo credit : Eddie Arecco first snow in New York City

Total
0
Shares
Поврзани објави