ФОТО : Загина возач по удар во бетонски столб

Nа патот Дабиле – Петралинци загина 49-годишен жител од селото Петралинци, струмичко. Според информациите одСВР Струмица, автомобил марка „Пежо“, управуван од Г.Т. (49) од Петралинци од засега непознати причини излетал од патот, удрил во бетонски столб и од силниот удар починал на самото место.

Фото : strumicanet.com

Total
0
Shares
Поврзани објави